Aktualności

DRWĘCA POPŁYNĘŁA!!!

• autor: kubakazik1994, 2013-04-22 15:54

Nasza drużyna zdobyła pierwsze punkty w rundzie reważowej pokonując drużynę Drwęcy Golub-Dobrzyń.

Pierwsze punkty w tej rundzie zdobywamy po meczu z  Drwęcą!. Po nie udanej inauguracji rundy wiosennej, nasza drużyna odnosi zwycięstwo, pokonując 'na własnym' boisku drużynę Drwęcy Golub-Dobrzyń 3-1!

Do meczu przystąpiliśmy w osłabieniu. Z powodu kontuzji nie mogli zagrać Paweł Sarnowski i Adam Reise, na uraz narzekał również Rafał Klonowski.

Już od pierwszego gwizdka sędziego Marcina Sadowskiego nasza drużyna "rzuciła" się na Drwęce nie dając im grać. Gra toczyła się podobnie jak tydzień wcześniej w Chełmży, gdzie Rol.Ko prowadziło grę a Drwęca ustawiła się na grę z kontry. Jednak nasza drużyna wyniosła wnioski z poprzedniego meczu i uważnie rozgrywała piłkę  niedając szans na kontre dużynie przyjezdnej. Rol.Ko już na początku meczu miało kilka sytuacji na objęcie prowadzenia w tym meczu, jednak sztuka ta udała się dopiero w 27 minucie. Po składnej akcji całego zespołu z boku boiska piłkę dośrodkował Jakub Kaźmierczyk a nieforunną interwencję bramkarza wykorzystał Fabian Chodyna, zdobywając swoją pierwszą bramkę w drużynie Rol.Ko!. Po zdobytej bramce obraz gry się nie zmienił, Rol.Ko przeważało konstruując okazję do powiększenia wyniku. Niestety w 35 minucie gry boisko musiał opuścić Jakub Kaźmierczyk, który doznał kontuzji po ostrym wślizgu zawodnika gości, w jego miejsce na boisko wszedł Piotr Antosiewicz, niestety to nie wszytko jeszcze przed przerwą kontuzji mięśnia dwugłowego doznał Łukasz Kaliszewski i trener musiał dokonać drugiej przymusowej zmiany w miejsce Kaliszewskiego wszedł Szymon Trojanowski. Do przerwy nic się nie zmieniło i nasza drużyna zeszła na przerwę z jedobramkową zaliczką.

Druga część meczu wyglądała bardzo podobnie. Rol.Ko kontrolowało przebieg meczu co udokumentowało w 52 minucie kiedy po indywidualnej akcji Amadeusz Olszewski skierował piłkę do bramki Drwęcy i mamy   2-0!!! Rol.Ko grało składnie, lecz niebezbłędnie. W 66 minucie po stracie w środkowej części boiska Drwęca przeprowadza zabójczą kontre, z boku piłkę dośrodkowuję jeden z zawodników gości dokładnie na nogę Bartosza Jagielskiego i napastnik Drwęcy nie mógł się pomylić kierując piłkę do bramki, strzelając tym samym kontaktowego gola i mamy 2-1!! Bramka dodała skrzydeł gością, ktorzy rzucili się do odrabiania wyniku, jednak nasza obrona nie dała się już zaskoczyć. Sędzia Sadowski dolicza  3 minuty do regulaminowego czasu gry. Drużyna Drwęcy otwiera się próbując za wszelką cenę doprowadzić do remisu, jednak nadzali się na kontre gospodarzy tracąc trzecią bramkę. Wynik meczu ustalił w 92 minucie Rafał Klonowski po doskonałym podaniu z boku boiska przez Radosława Gajkowskiego. Mecz zakończył się wynikiem 3-1. Drużynie Drwęcy nieudało się przerwać  passy trwającej już 6 meczów bez porażki na ' własnym ' boisku, miejmy nadzieję że passa ta będzie trwała jak najdłużej!!

Po kolejne punkty Rol.Ko pojedzie do Przechowa, gdzie zmierzy się miejscowym Strażakiem, który w ostatnim meczu rozbił Spójnie Białe Błota, aż 5-0.